ČO SI OD NÁS ODNESIETE JE ČISTÁ HLAVA

 

RAŠELINA

Rašelina je prírodná zmes organických a minerálnych látok, ktoré vznikali tisíce rokov z odumretých rastlín bez prístupu kyslíku a rozkladných baktérií. Nielen že si zachovali komplexitu organických látok, ale počas takéhoto zrenia ich komplexita a molekulárna veľkosť ešte výrazne narástla. Vznikla nenapodobiteľná zmes, ktorú prírodovedci neustále skúmajú a stále objavujú jej nové vlastnosti. Každá rašelina podľa svojho náleziska a pôvodných rastlín je ale iná, má iné vlastnosti. Priaznivý vplyv na vlasovú pokožku je popísaný iba pre rašelinu z ložiska v španielskej Malage. Tam je aj pôvod značky a produktov Kapyderm. 

BYLINY A VITAMÍNY

V ostatných fázach rašelinovej kúry v salóne pracujeme s bylinnými extraktami - olejovými aj alkoholovými. U každého zákazníka najprv presne diagnostikujeme stav a potreby pokožky a podľa toho vyberieme vhodné prípravky pre vlasovú kúru. Aplikujeme esenciálne oleje a toniká z bylín. Pre mnohé byliny je v tradíciách popísaný ich vplyv na regeneráciu pokožky, na obnovu a podporu rastu vlasov, na obmedzenie premnožovania mikroorganizmov, na odolnosť vlasovej pokožky a silu vlasových korienkov. Pre každý typ problému máme špeciálne namiešanú zmes bylín. Ich účinok je podporený látkami pre vyššiu vstrebateľnosť do pokožky, vitamínmi a výživou. 

KOLAGÉN A HYDRATÁCIA

Na záver aplikujeme kolagénovú emulziu, ktorá pokožku uzavrie. Obsahuje hydratačné látky a hydrolyzovaný a preto lepšie vstrebateľný kolagén, ktorý podporuje tvorbu Vášho vlastného kolagénu v pokožke. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RIEŠENIE PRÍČINY

Poskytujeme ale aj úplne inú úroveň starostlivosti a riešenia  problémov vlasovej pokožky: každý problém na pokožke či už lupinový a zápalový, alebo vypadávanie a slabnutie vlasov má svoju konkrétnu vnútornú príčinu. Niektoré sú známe, ako poruchy štítnej žlazy, autoimunitné poruchy, ale ťažko riešiteľné a niektoré sú v lekárskej praxi označované ako poruchy s neznámou príčinou.

Existuje ale skupina lekárov, ktorí zmenili pohľad na príčiny chorôb v tele. Hľadali a našli hlbšie súvislosti rôznych procesov v tele a vďaka tomu popísali a overili možné spôsoby ovplyvnenia týchto procesov a konečného stavu organizmu. Spojili to najlepšie z klasickej západnej medicíny a z tradičných medicín a popísali prirodzené procesy a postupy ako zmeniť výsledný stav tela. Od nich sa učíme, nimi sa inšpirujeme. Používame iba prírodné prostriedky, bez farmakologických látok. Neliečime choroby, neposkytujeme lekárske rady, ale ak sa tak rozhodnete, naučíme vás ako zmeniť vnútorné príčiny vášho provlému na pokožke. Ako aktivovať prirodzenú obnovu funkcií tela ktoré boli narušené, aby ste získali späť čistú, kľudnú a pevnú pokožku hlavy s kvalitnými vlasmi. Nebude to na počkanie. Bude to pozvolná ale významná zmena počas niekoľkých mesiacov. 

Ako tú zmenu začať? Nezáväznou konzultáciou. Stačí keď si dohodnete termín.

Najčastejšie kladené otázky

Môže sa rašelinová kúra aplikovať aj na farbené a melírované vlasy?

Áno, môže. Rašelina ani ostatné prípravky, ktoré používame, neinteragujú s vlasovou farbou ani melírom. Môžu sa aplikovať prakticky hneď po farbení (pár dní). Upraví sa tak zaťažujúci vplyv farby na pokožku. Tesne pred farbením nie je ideálny termín, lebo proces farbenia pokožku výrazne zaťažuje a naruší tak pôsobenie kúry, ale nie je to zakázané ani škodlivé.

Je rašelinová kúra vhodná a potrebná aj keď niekto nemá zjavný problém na pokožke?

Áno, je vhodná a veľmi prospešná. Ženy a muži bez viditeĺného problému tvoria asi 50% našich zákazníkov a vracajú sa k nám. Zmena je pociťovateľná na pokožke a viditeľná na objemnosti vlasov. 

Je ošetrenie vhodné aj pre mužov?

Áno, ošetrenie je vhodné aj pre mužov. Nemá žiadne obmedzenia ani kontraindikácie. Je vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy aj malé deti, nevylučuje sa so žiadnymi inými používanými prípravkami.

Farbí rašelina blond vlasy alebo melírované vlasy?

Nie, nefarbí. Môže sa aplikovať na blond aj melírované vlasy. Po melírovaní a farbení doporučujeme odstup pár dní.

 

Ak sa chcete niečo spýtať alebo chcete zdielať svoju skúsenosť, budeme radi. Napíšte do komentárov alebo nám napíšte priamo na mail